Tóth Kálmán német nyelvű tanulmánya

Megjelent a Politika- és Államtudományi Kutatóintézet első nemzetközi publikációja

A regensburgi Friedrich Pustet kiadónál K. Lengyel Zsolt és társai szerkesztésében megjelent az Ungarn-Jahrbuch 2018-ra vonatkozó 34. kötete, mely tartalmazza intézetünk tudományos segédmunkatársa, Tóth Kálmán Adolf Freiherr Knigge in Ungarn. Zur Geschichte der ersten ungarischen Übersetzung von "Über den Umgang mit Menschen" című német nyelvű tanulmányát (91−108.)

A Knigge magyarországi recepcióját bemutató tanulmány a februárban megalakult Politika- és Államtudományi Kutatóintézet első nemzetközi publikációja, mely az intézet célkitűzéseihez illeszkedően a közép-európai térség és az európai kulturális övezet kora modern eszmetörténetének kutatásához kapcsolódóan interdiszciplináris, irodalom-, társadalom-, politika- és eszmetörténeti megközelítésben vizsgálja Knigge fő művének "Az emberekkel való társalkodásról" címmel Kis János (1770−1846) által készített első magyar fordításának kontextusait.

Adolph Freiherr von Knigge in Oberhauptmannsuniform
(Pastell, um 1793)